ONE RADIO
KONTAKT
OSADENSTVO
REKLAMA
FREKVENCIA
RADIO ONE RADIO ONE ROCK RADIO ONE RETRO
1 | Všetky hity!

Zlatá platňa pre Janu Kirschner

10.02.2011   zdroj: aktuality.sk

späť späť

Najnovší album Jany Kirschner s názvom Krajina Rovina už splnil kritériá pre udelenie zlatej platne. Speváčka ho vydala 31. mája minulého roku, pričom skoro sedem rokov čakali fanúšikovia na slovensky nahraný album úspešnej rodáčky z Martina.

 

Producentom albumu bol anglický hudobník, skladateľ a producent Eddie Stevens. Je na ňom desať piesní, Ty a ja, Máj krásny máj, Keď rozkvitnú agáty, Keby si bol môj, Unesená, O láske nepoznanej, V botách na opätku, Diera, Miluješ nemiluješ a titulná s názvom Krajina Rovina. Prvým singlom z albumu bola pieseň Keby si bol môj. "Je to absolútne slobodný album, ktorý nepodlieha forme, nepodlieha ničomu.

Nie je to experiment, ale nie je to ani môj typický radový album," uviedla k albumu Jana a doplnila: "Ten album je veľmi silný v tom, že je slovenský, je tam silná slovenská melodika, ktorá je spojená s anglickým producentom. Je to hudba, ktorú si treba vypočuť, a buď sa vás to dotkne, alebo nie." "Som človek, ktorý sa stále hýbe, aj čo sa týka života, aj čo sa týka hudby, stále sa snažím na niečom pracovať, som presvedčená, že spevácky, autorsky aj muzikantsky mám ešte čo robiť, to ma totiž baví najviac," dodala k albumu speváčka.

"Jana sa v týchto dňoch už venuje iba nastávajúcim materským povinnostiam, v marci sa jej narodí dcéra. Ak všetko prebehne podľa očakávania, v júni by Jana absolvovala prvé vystúpenie, zatiaľ však iba v Bratislave," uviedol pre TASR manažér speváčky Jozef Šebo. Jana Kirschner (1978, Martin) študovala spev a klavír na ľudovej škole umenia. V roku 1996 obsadila piate miesto vo finále Miss Slovensko. Ešte v roku 1996 nahrala prvé demo snímky, ktorých sa ujal jej neskorší manažér Jozef Šebo.

V roku 1997 vydala prvý album s názvom Jana Kirschner. Štyrikrát po sebe, v rokoch 1999 až 2003 vyhrala v ankete Slávik kategóriu speváčok. Úspešný bol druhý album V cudzom meste, vydaný v marci 2000, tretí Pelikán, vydaný v máji 2002 aj štvrtý Veci, čo sa dejú, vydaný v novembri 2003. V apríli 2007 vyšiel album Shine, nahraný v Londýne. Za rok 2007 získala cenu akadémie Aurel ako najlepšia speváčka a najlepší zvukový záznam práve za album Shine. V novembri 2008 vyšla hitová kompilácia Best Of. Za pieseň Pokoj v duši pre rovnomenný film režiséra Vladimíra Balka získala Cenu SOZA 2010.

 

World charts

Calvin Harris - Feels

hot 100 billboard

Taylor Swift - Look What You Made Me Do

UK singles chart

Sam Smith - Too Good At Goodbyes

Sk éter

Alle Farben & Janieck - Little Hollywood

kontakt
LIVE do štúdia:
037/290 11 29
sms: one_text na 7776
studio@oneradio.sk

Všeobecný kontakt:
0650/111 333
info@radioretro.sk
ONE RADIO
ONE RADIO ONE RADIO ROCK ONE RADIO RETRO
Pracovné pozície | Reklama | Podmienky súťaží | Kontakt
Facebook Twiter Google+

© 2005 - 2016 RADIOONE, s.r.o.
Reprodukcia, prenos, šírenie, ukladanie časti alebo celého obsahu v akejkoľvek
forme, bez predchádzajúceho písomného súhlasu RADIOONE s.r.o.,je zakázané
okrem prípadu, keď sa tak deje s povolením
Reklamné odkazy: TrendyVeci.sk - Trendové veci, ktoré potešia každú ženu, Revízny technik plynových spotrebičov, Rádio One Rock, Rádio One Retro
Created by Weblife