ONE RADIO
KONTAKT
OSADENSTVO
REKLAMA
FREKVENCIA
RADIO ONE RADIO ONE ROCK RADIO ONE RETRO
1 | Všetky hity!

George Clooney sa počas pobytu v Sudáne nakazil maláriou

21.01.2011   zdroj: SITA

späť späť

Hollywoodsky herec George Clooney sa počas pobytu v Sudáne nakazil maláriou. Po "desiatich zlých dňoch" však už je v poriadku. Svetoznámy herec sa bol v januári pozrieť na situáciu v africkej krajine ako vyslanec mieru Organizácie Spojených národov (OSN). Približne štyri milióny obyvateľov Južného Sudánu totiž hlasovalo v historickom referende, ktoré má rozhodnúť o rozdelení najväčšej africkej krajiny na dva samostatné celky. Na tejto udalosti sa popri Clooneym zúčastnil napríklad aj senátor John Kerry, bývalý generálny tajomník OSN Kofi Annan alebo bývalý americký prezident Jimmy Carter. Referendum bolo jednou z hlavných podmienok podpísania mierovej dohody, ktorá v roku 2005 ukončila občiansku vojnu trvajúcu viac ako dve desaťročia. Očakáva sa, že prevažne kresťanský Južný Sudán sa v najbližšom období definitívne oddelí od zvyšku krajiny, ktorú ovládajú moslimovia. Potvrdili to aj prvé predbežné výsledky referenda. Pri tejto príležitosti 49-ročný Clooney zavtipkoval, že nakazeného komára na neho poslal sudánsky prezident Umar al-Bašír, ktorého Medzinárodný trestný súd (ICC) obvinil z genocídy. "Myslím si, že ten komár v Džube sa na mňa pozrel a pomyslel si, že som bar," povedal Clooney v talkšou Piersa Morgana, ktorá v televízii CNN tento týždeň nahradila šou legendárneho Larryho Kinga.


Malária spôsobuje horúčku, triašku, bolesť kĺbov, bolesti brucha a vracanie. Pri dostupnej liečbe sa však pacient z choroby väčšinou úplne dostane. "Môj prípad je dobrým príkladom toho, ako môžeme pomocou dostupných liekov, ktoré v Afrike chýbajú, zredukovať smrteľne nebezpečné ochorenie na desať dní," povedal herec známy zo seriálu Pohotovosť (1994 - 2009), filmov Batman a Robin (1997), Dokonalá búrka (2000), Dobrú noc a veľa šťastia (2005), Lietam v tom (2009) či snímky Ocean's Eleven: Dannyho jedenástka (2001) a jej dvoch pokračovaní.

World Chart

Calvin Harris, Dua Lipa - One Kiss

hot 100 billboard

Halsey - Without Me

UK singles chart

Ava Max - Sweet but Psycho

Sk éter

Dynoro & Gigi D Agostino - In My Mind - YouTube

kontakt
LIVE do štúdia:
037/290 11 29
sms: one_text na 7776
studio@oneradio.sk

Všeobecný kontakt:
0650/111 333
info@radioretro.sk
ONE RADIO
ONE RADIO ONE RADIO ROCK ONE RADIO RETRO
Pracovné pozície | Reklama | Podmienky súťaží | Kontakt
Facebook Twiter Google+

© 2005 - 2016 RADIOONE, s.r.o.
Reprodukcia, prenos, šírenie, ukladanie časti alebo celého obsahu v akejkoľvek
forme, bez predchádzajúceho písomného súhlasu RADIOONE s.r.o.,je zakázané
okrem prípadu, keď sa tak deje s povolením
Reklamné odkazy: TrendyVeci.sk - Trendové veci, ktoré potešia každú ženu, Revízny technik plynových spotrebičov, Rádio One Rock, Rádio One Retro
Created by Weblife