ONE RADIO
KONTAKT
OSADENSTVO
REKLAMA
FREKVENCIA
RADIO ONE RADIO ONE ROCK RADIO ONE RETRO
1 | Všetky hity!

Lady Gaga bude asi najlepšie zarábajúcou hudobníčkou roka 2011

13.01.2011   zdroj: SITA

späť späť

Americká speváčka Lady Gaga by sa podľa magazínu Forbes mohla pravdepodobne stať najlepšie zarábajúcou hudobníčkou roka 2011. Dvadsaťštyriročná popová hviezda sa minulý rok dostala na siedme miesto rebríčka s odhadovaným čistým príjmom 62 miliónov amerických dolárov a tento rok by túto sumu mohla skoro zdvojnásobiť. Forbes odhaduje, že interpretka hitov Just Dance, Poker Face, Bad Romance, Paparazzi či Alejandro by si na konto mohla pripísať vďaka novému albumu, koncertnému turné a jej účasti na reklamných kampaniach viacerých produktov a technológií asi 100 až 130 miliónov amerických dolárov (v prepočte 77 miliónov až 100,2 milióna eur).


Excentrická speváčka by mala za koncerty jej aktuálneho turné počas prvého polroku 2011 zarobiť 33 miliónov amerických dolárov (25,43 milióna eur). Album Born This Way, ktorého vydanie je naplánované na 23. mája, by rodáčke z New Yorku mohol vyniesť ďalších 20 až 30 miliónov dolárov (15,4 až 23,1 milióna eur) a 10 miliónov dolárov (7,7 milióna eur) by si na konto mohla pripísať za reklamné predmety. Ako sa ďalej uvádza na www.forbes.com, ak by bol album úspešný, Lady Gaga by mohla svoje koncerty z arén presunúť na štadióny, na ktoré sa vmestí viac fanúšikov. Ak by sa teda víťazka desiatok cien vrátane dvoch Grammy rozhodla v druhej polovici roka pripraviť k nahrávke aj turné, mohla by tým získať ďalších 45 miliónov dolárov (v prepočte takmer 34,7 milióna eur). Päť až desať miliónov by jej mohla vyniesť aj aktuálna spolupráca s viacerými spoločnosťami ako Polaroid či Virgin Mobile.


Na čele rebríčka najlepšie zarábajúcich hudobníkov a hudobníčok magazínu Forbes za obdobie jún 2009 až jún 2010 bola írska skupina U2 so zárobkom 130 miliónov amerických dolárov. Hranicu stovky prekročili aj AC/DC, ktorí si na konto za toto obdobie pripísali 114 miliónov. Speváčka Beyoncé Knowles skončila s 87 miliónmi na treťom mieste.

 

World Chart

Calvin Harris, Dua Lipa - One Kiss

hot 100 billboard

Halsey - Without Me

UK singles chart

Ava Max - Sweet but Psycho

Sk éter

Dynoro & Gigi D Agostino - In My Mind - YouTube

kontakt
LIVE do štúdia:
037/290 11 29
sms: one_text na 7776
studio@oneradio.sk

Všeobecný kontakt:
0650/111 333
info@radioretro.sk
ONE RADIO
ONE RADIO ONE RADIO ROCK ONE RADIO RETRO
Pracovné pozície | Reklama | Podmienky súťaží | Kontakt
Facebook Twiter Google+

© 2005 - 2016 RADIOONE, s.r.o.
Reprodukcia, prenos, šírenie, ukladanie časti alebo celého obsahu v akejkoľvek
forme, bez predchádzajúceho písomného súhlasu RADIOONE s.r.o.,je zakázané
okrem prípadu, keď sa tak deje s povolením
Reklamné odkazy: TrendyVeci.sk - Trendové veci, ktoré potešia každú ženu, Revízny technik plynových spotrebičov, Rádio One Rock, Rádio One Retro
Created by Weblife