ONE RADIO
KONTAKT
OSADENSTVO
REKLAMA
FREKVENCIA
RADIO ONE RADIO ONE ROCK RADIO ONE RETRO
1 | Všetky hity!

Nováčikom roka 2011 bude podľa BBC speváčka Jessie J

07.01.2011   zdroj: SITA   VIDEO

späť späť

Hudobným nováčikom roka 2011 bude podľa britskej BBC anglická skladateľka a speváčka Jessie J. Rozhodli o tom jej redaktori, ktorí držiteľa ceny BBC Sound of 2011 vyberali spomedzi finálnej zostavy 5 interpretov. Pätnásť nominovaných vyberalo hlasovaním viac ako 160 významných britských kritikov, hudobných redaktorov, producentov, dramaturgov a blogerov.

Dvadsaťdvaročná muzikantka pochádzajúca z Redbridge je podľa odborníkov britskou odpoveďou na zámorské popové hviezdy ako Rihanna alebo Pink. Jessie J debutovala na scéne v roku 2010 singlom Do It Like A Dude, s ktorým sa dostala do najlepšej tridsiatky britského rebríčka. Popri vlastnej tvorbe sa však prezentovala aj ako skladateľka pre iných interpretov, napríklad skladbou Party in the USA, ktorú naspievala mladá americká speváčka Miley Cyrus. Jessie J, občianskym menom Jessica Cornish, už podpísala zmluvu s vydavateľstvom Island Records, prostredníctvom ktorého svoje nahrávky vydávajú Amy Winehouse, U2 alebo Florence and the Machine. "Je úžasné, že ma ocenilo toľko ľudí. Viem, že to, čo robím, robím správne a budem sa snažiť v tom pokračovať. Je to pre mňa veľká česť," povedala čerstvá víťazka.

Na druhom mieste sa v rebríčku BBC Sound of 2011 umiestnil elektronický muzikant James Blake. Na trojke skončila londýnska alternatívno-rocková formácia The Vaccines. Do prvej päťky sa zmestili ešte aj Jamie Woon a Clare Maguire.

Zoznam Sound of... zostavuje BBC už deviaty rok. Pri výbere nezáleží na žánri či krajine pôvodu umelcov. Nesmú však mať vo Veľkej Británii vydaný album alebo singel, ktorý sa dostal do Top 20, pričom v roku 2010 bol hranicou dátum 14. november. Okrem toho by mali byť pre britské publikum nováčikmi - nesmú byť známi ako členovia iných skupín, zo seriálov či televíznych súťaží ako X Factor alebo American Idol. V minulom ročníku zvíťazila speváčka Ellie Goulding. Rok predtým triumfovala ďalšia speváčka Little Boots pred skupinami White Lies a Florence and the Machine. Ďalšími víťazmi sú: 50 Cent (Sound of 2003), Keane (Sound of 2004), The Bravery (Sound of 2005), Corinne Bailey Rae (Sound of 2006), Mika (Sound of 2007) a Adele (Sound of 2008). Do prvej päťky sa v uplynulých rokoch dostali napríklad Franz Ferdinand, Wiley, Razorlight a Joss Stone (Sound of 2004), Bloc Party a Kaiser Chiefs (Sound of 2005), The Feeling a Guillemots (Sound of 2006), Klaxons (Sound of 2007), Duffy (Sound of 2008) či La Roux (Sound of 2009).

 

World Chart

Calvin Harris, Dua Lipa - One Kiss

hot 100 billboard

Halsey - Without Me

UK singles chart

Ava Max - Sweet but Psycho

Sk éter

Dynoro & Gigi D Agostino - In My Mind - YouTube

kontakt
LIVE do štúdia:
037/290 11 29
sms: one_text na 7776
studio@oneradio.sk

Všeobecný kontakt:
0650/111 333
info@radioretro.sk
ONE RADIO
ONE RADIO ONE RADIO ROCK ONE RADIO RETRO
Pracovné pozície | Reklama | Podmienky súťaží | Kontakt
Facebook Twiter Google+

© 2005 - 2016 RADIOONE, s.r.o.
Reprodukcia, prenos, šírenie, ukladanie časti alebo celého obsahu v akejkoľvek
forme, bez predchádzajúceho písomného súhlasu RADIOONE s.r.o.,je zakázané
okrem prípadu, keď sa tak deje s povolením
Reklamné odkazy: TrendyVeci.sk - Trendové veci, ktoré potešia každú ženu, Revízny technik plynových spotrebičov, Rádio One Rock, Rádio One Retro
Created by Weblife