ONE RADIO
KONTAKT
OSADENSTVO
REKLAMA
FREKVENCIA
RADIO ONE RADIO ONE ROCK RADIO ONE RETRO
1 | Všetky hity!

Radosť z cestovania

04.06.2010   zdroj:

späť späť

Štúdium na vysokej mimo domova má svoje výhody aj nevýhody. Nepopierateľná je sloboda, ktorú ste dostali a je len na vás, ako s ňou naložíte.
Videla som mamičkiných maznáčikov a dobré dievčatá, ktoré so slzami v očiach opúšťali rodné hniezdo, robiť také veci, že by sa ani Mick Jagger na svetovom turné za to nemusel hambiť.
Na druhej strane doma je vždy niekto, kto vás čaká s teplou večerou a vypraným prádlom. Treba si zvoliť. Ja som chcela slobodu, ale keď som si prvý krát v rukách prala osušku, verte mi, nebolo mi všetko jedno. A tak som sa rozhodla, že to skombinujem,
A tu sa dostávam k jadru veci, či už ste z Topoľčian alebo ta z Humenného, ne? Musíte cestovať. Preplnený autobus plný spotených ľudí (česť výnimkám), soptiacich jeden na druhého, ktorí sa snažia uchmatnúť si aspoň kúsok miesta na sedenie, no a v niektorých spojoch sa pobijete aj o miesto na státie.
Ak ste nemali to šťastie ako väčšina deciek z amerických seriálov a nedostali k maturite stuhou previazané fáro, ste na tom rovnako ako ja. Týždeň čo týždeň sa potácate s plnou taškou vecí, ktoré si zaslúžia oprať a pohľadom killujete každého kto by vás mohol predbehnúť. A keď už konečne sedíte a potíte sa s ostatnými, prípadne vám zuby drkocú zimou (v závislosti od ročného obdobia), ste radi, že ste radi.
Ale úspešné prebitie sa na „pohodlnú sedačku" autobusu nestačí. Musíte prečkať dosť dlhú cestu bez vážnych závad na vašom zadku alebo psychike.
A tak sa možno dozviete, hoci ste vôbec nechceli, že Zuza čo sedí za vami sa bozkávala so Stanom, ktorý to vôbec nevedel a je rada, že nešli ďalej. Alebo, čo je pomerne bežná situácia v diaľkových spojoch, sa dozviete od prísediaceho dôchodcu celý jeho životný príbeh, čo by až tak nevadilo, kým neskončí jeho ruka na vašom kolene.
Veľmi poučné a následne často spomínané sú aj príhody na tému: Čo všetko sa môže v autobuse pokaziť? Ja osobne mám pár podobných story. Ako napríklad, keď som si pri rannej jazde autobusom za mojim drahym vychutnávala krásnu scenériu, náhle pokazenú kolesom autobusu, ktoré si to šinulo popod moje okno. Nemusím pripomínať, z akého busu vyletelo...
A aj 5 hodinové státie v snehovom záveji 24 kilometrov od miesta, z ktorého ste vyrazili nie je na škodu. Môžete premýšľať, napríklad o nesmrteľnosti chrústov, ale verte mi, v spoji, kde som sedela sa väčšina myšlienok upínala k smrteľnosti cestárov.
Či už v zime alebo v lete, pri cestovaní na nás čakajú nástrahy, treba sa im vyhnúť(veď ani vlaky nie sú na zahodenie) alebo sa vyzbrojiť dávkou božskej trpezlivosti.
A nech už sa domov tešíte alebo nie, verím, že pri vystupovaní si každý z nás povie, domov, sladký domov...

 

World Chart

Calvin Harris, Dua Lipa - One Kiss

hot 100 billboard

Halsey - Without Me

UK singles chart

Ava Max - Sweet but Psycho

Sk éter

Dynoro & Gigi D Agostino - In My Mind - YouTube

kontakt
LIVE do štúdia:
037/290 11 29
sms: one_text na 7776
studio@oneradio.sk

Všeobecný kontakt:
0650/111 333
info@radioretro.sk
ONE RADIO
ONE RADIO ONE RADIO ROCK ONE RADIO RETRO
Pracovné pozície | Reklama | Podmienky súťaží | Kontakt
Facebook Twiter Google+

© 2005 - 2016 RADIOONE, s.r.o.
Reprodukcia, prenos, šírenie, ukladanie časti alebo celého obsahu v akejkoľvek
forme, bez predchádzajúceho písomného súhlasu RADIOONE s.r.o.,je zakázané
okrem prípadu, keď sa tak deje s povolením
Reklamné odkazy: TrendyVeci.sk - Trendové veci, ktoré potešia každú ženu, Revízny technik plynových spotrebičov, Rádio One Rock, Rádio One Retro
Created by Weblife