ONE RADIO
KONTAKT
OSADENSTVO
REKLAMA
FREKVENCIA
RADIO ONE RADIO ONE ROCK RADIO ONE RETRO
1 | Všetky hity!

I. Tásler: Vždy sme si hľadali cestu k ľuďom cez pesničky

17.12.2010   zdroj: grandstudio.sk   VIDEO

späť späť

IMT Smile sa rozhodli dať bodku za rokom 2010 sériou troch koncertov v Prahe, Košiciach a Bratislave. Hoci sa v oficiálnom statuse turné prívlastok „vianočné" neobjavil, frontman kapely Ivan Tásler priznal, že jeho dramaturgiu pripravoval vychádzajúc práve z motívu Vianoc. Hudobný scenár a aranžmány skladieb sa niesli v pokojnejšom duchu, pričom priestor dostali aj piesne na prianie fanúšikov ako napr. Púpava alebo pomalšie veci Tá, ktorej niet, Samo od seba, či Pre túto chvíľu. Atmosféru živých vystúpení jednej z najúspešnejších slovenských kapiel podčiarkla i česká speváčka Lenka Dusilová a Richard Müller, ktorý sa objavil počas Baroka na veľkoplošnej obrazovke dodávajúcej celému koncertu elektrizujúci náboj. „Pri zostavovaní play listu som stavil na jemnejšie, pomalšie a romantickejšie piesne. Okrem toho, že sme chceli koncerty ladiť v pokojnejšej vianočnej nálade, hľadali sme priestor aj pre skladby, ktoré sme nehrali počas festivalov. V lete sme tlačili na dynamiku a energiu, no teraz bolo našim zámerom ponúknuť IMT Smile v inej polohe," vysvetľoval Ivan Tásler.

Trio koncertov však nebolo jediným darčekom IMT Smile pre fanúšikov, pretože vianočnú náladu ešte viac zvýraznili singlom Najkrajšie Vianoce. Po pobyte v Austrálii a aktuálnom tour sa I. Tásler na blížiace sa sviatky v kruhu rodiny vyslovene teší. „Keď prídem po koncerte domov, chystám sa na veľký nákup od kapusty až po klobásy. Veľmi rád varím a už sa teším, ako sa zavriem v kuchyni. Som gurmán a atmosféru Vianoc si znásobujem aj tým, že si doprajem dostatok času na varenie, či pečenie," priznal sa I. Tásler.

Rok 2010 bol v podaní IMT Smile nadupaný povinnosťami, čo sa premietlo do nového albumu 2010: Odysea dva a jarného turné. Po letných festivaloch odcestoval I. Tásler do Austrálie, kde oddychoval a cestoval. Dominantnou črtou jeho aktivít však bola hudba a z nej plynúca inšpirácia v kontexte autentickej austrálskej produkcie. „V prvom rade som zažil príjemné koncerty na klubovej scéne, či festivaloch, kde hrali poprední domáci hudobníci. Pre mňa bolo veľmi inšpirujúce mapovať klubovú kultúru veľkomesta ako je Melbourne, ktoré ponúka úplne iný rozmer a pohľad na možnosti živého hrania, než poznáme v našich zemepisných šírkach. V tomto prípade platí, že je naozaj lepšie raz zažiť ako stokrát počuť. Jednoducho, fascinovalo ma prechádzať mestami, kde v každom druhom podniku hrala živá muzika," zhrnul svoje dojmy I. Tásler.

Z pohľadu kapely platí, že IMT Smile sa aj v tomto roku mohli spoľahnúť na vernosť fanúšikov, pretože všetky akcie potiahli s partiou okolo bratov Táslerovcov v zaplnených halách. Keďže výnimkou nie je ani aktuálna séria Praha - Košice - Bratislava, I. Tásler zdôraznil, že na pódium vstupuje s pokoru pred ľuďmi, ktorí si nájdu cestu na koncert a venujú hudobníkom kus svojej energie. „Na scéne nie som prvý rok, pričom zažil som lepšie, aj horšie časy, teda viem, o čom hovorím. Hoci situácia na Slovensku nie je jednoduchá, naši fanúšikovia na koncerty chodia stále a to si nesmierne vážim. Na druhej strane sme hrdí a teší nás, že sme jednou z troch kapiel, ktorá má vysoké návštevy. Tento fakt pre nás znamená veľa, lebo cielene si nerobíme reklamu v bulvári alebo rôznych talk show. Možno je to z pohľadu reklamy občas na škodu, no žijem si svoj vlastný život bez toho, aby som túžil stať sa celebritou slovenského šoubiznisu. Od šiestich rokov iba hrám a spievam. Nepamätám si, že by som niekedy robil niečo iné a tento príbeh majú za sebou všetci v zostave IMT Smile. Nie sú to muzikanti, ktorí hrajú kšefty počas party do jedla, ale do muziky dávajú celé srdce. Hudbu robíme bez póz a vtedy je jedno, koľko zarobíme alebo aký úspech sme dosiahli. Vždy sme sa snažili nájsť si cestu k ľuďom cez pesničky. Keď cítime na koncerte ich podporu, posilňuje a posúva nás to ďalej," poďakoval sa I. Tásler.

 

World Chart

Calvin Harris, Dua Lipa - One Kiss

hot 100 billboard

Halsey - Without Me

UK singles chart

Ava Max - Sweet but Psycho

Sk éter

Dynoro & Gigi D Agostino - In My Mind - YouTube

kontakt
LIVE do štúdia:
037/290 11 29
sms: one_text na 7776
studio@oneradio.sk

Všeobecný kontakt:
0650/111 333
info@radioretro.sk
ONE RADIO
ONE RADIO ONE RADIO ROCK ONE RADIO RETRO
Pracovné pozície | Reklama | Podmienky súťaží | Kontakt
Facebook Twiter Google+

© 2005 - 2016 RADIOONE, s.r.o.
Reprodukcia, prenos, šírenie, ukladanie časti alebo celého obsahu v akejkoľvek
forme, bez predchádzajúceho písomného súhlasu RADIOONE s.r.o.,je zakázané
okrem prípadu, keď sa tak deje s povolením
Reklamné odkazy: TrendyVeci.sk - Trendové veci, ktoré potešia každú ženu, Revízny technik plynových spotrebičov, Rádio One Rock, Rádio One Retro
Created by Weblife