ONE RADIO
KONTAKT
OSADENSTVO
REKLAMA
FREKVENCIA
RADIO ONE RADIO ONE ROCK RADIO ONE RETRO
1 | Všetky hity!

Kanye West s novou nahrávkou dobyl albumový rebríček

02.12.2010   zdroj: SITA

späť späť

Hip-hopový hudobník Kanye West presvedčivo ovládol americký albumový rebríček Billboard 200. Z novej štúdiovej nahrávky My Beautiful Dark Twisted Fantasy (2010) predal v USA počas prvého týždňa 496-tisíc kópií. Na prvé miesto sa tak dostal už so štvrtým z piatich vydaných štúdiových albumov. Okrem komerčného úspechu sprevádzajú novinku 33-ročného muzikanta aj chvály od kritikov. Na stránke Metacritic.com dostal album hodnotenie 94 zo 100, čo nahrávku zaraďuje medzi tri najlepšie albumy roka. Maximálny možný počet bodov mu dal aj časopis Rolling Stone, denník The Independent i kritický online magazín Pitchfork Media. West z tejto nahrávky vydal tri single - Power, Runaway a Monster. Za prvú menovanú je nominovaný na cenu Grammy v kategórii Najlepší sólový rapový výkon.

O zlatý gramofónik v rámci 53. udeľovania cien Grammy bude bojovať aj Nicki Minaj, ktorá je v aktuálnom vydaní rebríčka na druhom mieste. Štartuje tam s debutovou nahrávkou Pink Friday (2010), z ktorej počas prvého týždňa predala úctyhodných 375-tisíc kópií. V rámci hip-hopových interpretiek je to druhý najlepší výsledok v histórii. Lepšie číslo dosiahla iba Lauryn Hill, ktorá v roku 2008 s albumom The Miseducation of Lauryn Hill začínala s predajnosťou 423-tisíc kópií. Dvadsaťpäťročnú Nicki Minaj považujú za momentálne najlepšiu rapperku v Spojených štátoch amerických a predpovedajú jej hviezdnu kariéru. Debut Pink Friday predznamenali single Your Love a Right Thru Me.

Na tretie miesto v Billboarde klesla dvojnásobná jednotka - nahrávka The Gift (2010) od škótskej speváčky Susan Boyle. Na štvorke je domáca country-popová hviezda Taylor Swift s albumom Speak Now (2010). Piata pozícia patrí iba 10-ročnej speváčke Jackie Evancho a jej vianočnej EP nahrávke O Holy Night (2010). V Top 10 sú ešte tri novinky, pričom všetky prekonali hranicu 100-tisíc predaných kusov. Na sedmičke je kanadský tínedžer Justin Bieber s novinkou My Worlds Acoustic (2010), na osmičke rocková formácia My Chemical Romance s albumom Danger Days: the True Lives of the Fabulous Killjoys (2010) a na deviatke spevák Ne-Yo s čerstvou nahrávkou Libra Scale (2010).

World charts

Taylor Swift - Look What You Made Me Do

hot 100 billboard

Post Malone feat. 21 Savage - Rockstar

UK singles chart

Post Malone feat. 21 Savage - Rockstar

Sk éter

P!nk - What About Us

kontakt
LIVE do štúdia:
037/290 11 29
sms: one_text na 7776
studio@oneradio.sk

Všeobecný kontakt:
0650/111 333
info@radioretro.sk
ONE RADIO
ONE RADIO ONE RADIO ROCK ONE RADIO RETRO
Pracovné pozície | Reklama | Podmienky súťaží | Kontakt
Facebook Twiter Google+

© 2005 - 2016 RADIOONE, s.r.o.
Reprodukcia, prenos, šírenie, ukladanie časti alebo celého obsahu v akejkoľvek
forme, bez predchádzajúceho písomného súhlasu RADIOONE s.r.o.,je zakázané
okrem prípadu, keď sa tak deje s povolením
Reklamné odkazy: TrendyVeci.sk - Trendové veci, ktoré potešia každú ženu, Revízny technik plynových spotrebičov, Rádio One Rock, Rádio One Retro
Created by Weblife