ONE RADIO
KONTAKT
OSADENSTVO
REKLAMA
FREKVENCIA
RADIO ONE RADIO ONE ROCK RADIO ONE RETRO
1 | Všetky hity!

Komajota predstaví nový album Kolobeh

01.12.2010   zdroj: SITA

späť späť

Hudobná skupina Komajota, ktorá debutovala albumom Časopriestor (2007) a zaujala veľkým hitom Ráno v novinách, vydala v pondelok 8. novembra tretiu štúdiovú nahrávku s názvom Kolobeh (2010). Novinka produkovaná Martinom Migašom a kapelou prináša 12 piesní vrátane prvého singlu Voda vo fľaši. "Doteraz neviem odpovedať na to, prečo sme si ju vybrali ako prvý singel. Táto skladba nie je úplne 'radio-friendly', dodnes majú niektoré rádiá problém s tým zvukom. Ale na druhej strane, na nahrávke sú piesne, ktoré sú určite viac 'radio-hately'," uviedol s úsmevom v rozhovore pre agentúru SITA spevák Martin Husovský. "Vybral si ju v podstate riaditeľ vydavateľstva Universal Peter Riava. My sme v tých skladbách príliš ponorení a preto dáme na názor človeka, ktorý pri vzniku piesní nebol," pokračoval bubeník Komajoty Stano Čorej, ktorý kedysi pôsobil v skupine Nuda.


Skladby na novej nahrávke otextovali najmä spevákov brat Jozef Husovský, Michal Baláž a Silvia Kaščáková. S touto trojicou skupina spolupracuje už od začiatku kariéry. "Hneď som vedel, že s nimi chcem naďalej spolupracovať. Dostali 'demáče' a mohli si vybrať, k čomu chcú spraviť texty. Potom sme riešili, že o čom by to asi malo byť. Napríklad text ku skladbe Vŕby napísal gitarista skupiny Sunlips Pavol Vozár, avšak tento text vznikol ešte pred rokom a pol. Album sme tvorili dosť dlho, takže nielen hudba, ale i texty mali čas vykvasiť," vysvetlil Martin Husovský. Prešovská formácia opäť zaujala aj grafikou albumu, ktorú robila ich kamarátka Paulína Rypáková žijúca vo fínskych Helsinkách. "Veľmi sa nám páčili jej práce a tak sme si ju vybrali. Páčia sa nám jej koláže a jej videnie reality. Sadli sme si ako muchy na lep," priblížili túto spoluprácu Husovský a Čorej. Zelený booklet nahrávky však nie je dokonalý, pretože texty k piesňam Kolobeh a Piesok dní sa v ňom nachádzajú dvakrát a zase texty ku skladbám Pavúk a Vŕby v booklete chýbajú. "Trochu nás to štve, lebo človek tomu obetuje rok a pol a potom to niekde v Nemecku pri tlači pokazia a vyzerá to ako odfláknuté," povedal spevák.


Nahrávku Kolobeh Komajota pokrstila 13. novembra v prešovskom "Véčku". Album uviedli do života v sprievode viacerých hostí, napríklad perkusionistu a bubeníka Mira Szirmaia, klaviristu Dana Špinera alebo gitaristu Pavla Vozára. Najbližšie turné kapela odštartuje už vo štvrtok 2. decembra v Košiciach. Následne sa ukážu v Prešove (3. decembra), Humennom (4. decembra), Prievidzi (10. decembra) a Žiline (11. decembra). "Keby sme to, čo bolo na krste, mohli preniesť aj do iných klubov, mali by sme určite radosť," poznamenal Husovský. Dodal, že na jednotlivých vystúpeniach sa okrem stabilnej trojky Komajoty predstaví aj gitarista Pavol Vozár, ktorý hrá aj na klavíri a má tiež na starosti vokály.

World Chart

Calvin Harris, Dua Lipa - One Kiss

hot 100 billboard

Halsey - Without Me

UK singles chart

Ava Max - Sweet but Psycho

Sk éter

Dynoro & Gigi D Agostino - In My Mind - YouTube

kontakt
LIVE do štúdia:
037/290 11 29
sms: one_text na 7776
studio@oneradio.sk

Všeobecný kontakt:
0650/111 333
info@radioretro.sk
ONE RADIO
ONE RADIO ONE RADIO ROCK ONE RADIO RETRO
Pracovné pozície | Reklama | Podmienky súťaží | Kontakt
Facebook Twiter Google+

© 2005 - 2016 RADIOONE, s.r.o.
Reprodukcia, prenos, šírenie, ukladanie časti alebo celého obsahu v akejkoľvek
forme, bez predchádzajúceho písomného súhlasu RADIOONE s.r.o.,je zakázané
okrem prípadu, keď sa tak deje s povolením
Reklamné odkazy: TrendyVeci.sk - Trendové veci, ktoré potešia každú ženu, Revízny technik plynových spotrebičov, Rádio One Rock, Rádio One Retro
Created by Weblife