ONE RADIO
KONTAKT
OSADENSTVO
REKLAMA
FREKVENCIA
RADIO ONE RADIO ONE ROCK RADIO ONE RETRO
1 | Všetky hity!

Peci Uherčík – Prídu k nám Vianoce

01.12.2010   zdroj: big music   VIDEO

späť späť

Autor, inštrumentalista a producent Peci Uherčík avizuje pri príležitosti 25. výročia realizácie štúdiovej nahrávky skladby Kiks, skupiny Mona Lisa, ktorej je spoluautorom, vydanie svojho Albumu s významnými osobnosťami slovenskej aj českej hudobnej scény, rôznych generácii a žánrov.

Od starších kolegov ako Janko Lehotský, Fero Griglák, Ľudovít „Čufo" Nosko, Petr Janda, cez rovesníkov - Mirka Brezovská, Beáta Dubasová, Palo Horváth, Maťo Ďurinda, Braňo „Temo" Černák, Richard Müller, Peter Slivka, Roman „Galo" Galvánek (O.B.D.), Marcel Palonder, Robo Opatovský, až po omladinu: Peter Cmorik, Martin Chodúr, Nela Pocisková, Kamil Mikulčik a ďalší ...

Vydanie Albumu je plánované na jar budúceho roka, 5 skladieb, ktoré zrealizoval s Beátou Dubasovou, Robom Opatovským, Marcelom Palonderom, Romanom Galvánkom, Petrom Slivkom, Palom Horváthom, Oskarom Rózsom, Petrom Konečným, Teom Skovayom a ďalšími, predstavuje na predvianočnom maxisingli „Prídu k nám Vianoce".

Eponymnú skladbu interpretuje zoskupenie Uherčík / Slivka / Palonder / Horváth, textársky sa na nej podieľali Martin Sarvaš a Peter Slivka. Peci sa s týmito chlapcami pozná dlhé roky, Palo Horváth spolu s Maťom Ďurindom a Ferom Griglákom sú spoluinterpretmi jeho skladby Loď do neznáma, ktorú textoval Martin Sarvaš a je tiež súčasťou spomínaného Albumu.

Peci s Palom Horváthom navodili Vianočnú tematiku už v humorno ladenej pesničke Kapor nám spadol do piva, z albumu Bratislavská Beatová Omša, ktorý produkoval známy bubeník Ďuro Černý. Text napísal opäť Martin Sarvaš.

S Petrom Slivkom spolupracoval začiatkom 90. tych rokov v hardrockovej skupine Revolver, neskôr na vrchole jeho muzikálovej kariéry (Evanjelium o Márii, Cyrano z predmestia, Jesus Christ Superstar, Krysař) mu nahrával album Záhradná slávnosť, klip ku skladbe Život dokonca režíroval slávny režisér Martin Šulík.

Slivka, Uherčík a Palonder sú spoluzodpovední aj za coververziu megahitu Holubí dům, presláveného vynikajúcim spevákom s nezameniteľným hlasom Jiřím Schelingerom, autormi ktorého sú Jaroslav Uhlíř a Zdenĕk Svĕrák (pod pseudonymom Emil Synek).

S Marcelom Palonderom si Peci Uherčík príležitostne zahrá v zostave bubeníka Martina Valihoru a na Peciho Albume Marcel dokazuje svoje spevácke kvality aj v skladbe Posledná noc.

World Chart

Calvin Harris, Dua Lipa - One Kiss

hot 100 billboard

Halsey - Without Me

UK singles chart

Ava Max - Sweet but Psycho

Sk éter

Dynoro & Gigi D Agostino - In My Mind - YouTube

kontakt
LIVE do štúdia:
037/290 11 29
sms: one_text na 7776
studio@oneradio.sk

Všeobecný kontakt:
0650/111 333
info@radioretro.sk
ONE RADIO
ONE RADIO ONE RADIO ROCK ONE RADIO RETRO
Pracovné pozície | Reklama | Podmienky súťaží | Kontakt
Facebook Twiter Google+

© 2005 - 2016 RADIOONE, s.r.o.
Reprodukcia, prenos, šírenie, ukladanie časti alebo celého obsahu v akejkoľvek
forme, bez predchádzajúceho písomného súhlasu RADIOONE s.r.o.,je zakázané
okrem prípadu, keď sa tak deje s povolením
Reklamné odkazy: TrendyVeci.sk - Trendové veci, ktoré potešia každú ženu, Revízny technik plynových spotrebičov, Rádio One Rock, Rádio One Retro
Created by Weblife