ONE RADIO
KONTAKT
OSADENSTVO
REKLAMA
FREKVENCIA
RADIO ONE RADIO ONE ROCK RADIO ONE RETRO
1 | Všetky hity!

Po prvý raz nominovaná Kristina získala na Slávikoch hneď dve ceny

29.11.2010   zdroj: SITA

späť späť

V poradí 13. ročník populárnej ankety Slávik 2010 sa niesol v znamení prekvapení. Na poste najlepšieho speváka vystriedal overeného Petra Cmorika aktívnejší Richard Müller, ktorý sa pred rokom umiestnil na bronzovej priečke. „Už vtedy som si uvedomil, že je pomerne jednoduché stratiť pozíciu a keď to človek urobí z vlastnej iniciatívy, tak je to o to bolestnejšie. Keď som sa minulý rok vrátil medzi Slávikov, tak som si povedal, že asi sa dá ešte ďalej pracovať," povedal muzikant o svojom comebacku. Zatiaľ čo štvornásobný Zlatý Slávik, ktorý sa posunul na striebornú pozíciu, tento rok nevydal žiaden nový album, Müller okrem albumu Už uviedol na trh tiež knihu vlastných fotografií Enter. „To bol pre mňa absolútny highlight tohtoročného Slávika, že Richard Müller vyhral. Ja som sa jednoducho nezdržala a v priamom prenose som ho musela objať, lebo ma to veľmi potešilo. Doprajem mu to," povedala pre agentúru SITA moderátorka večera Vera Wisterová,
ktorá divákov programom sprevádzala v spoločnosti Filipa Tůmu.


Najpopulárnejšou kapelou sa opäť stala skupina Desmod, je to už piata zlatá slávičia cena pre zoskupenie sústredené okolo speváka Kulyho. Titul Speváčka roka si už po šiesty raz prevzala Zuzana Smatanová, ktorá získala vôbec najviac hlasov v ankete a stala sa tak aj držiteľkou Absolútneho Slávika. Na galavečer prišla v nápadných čiernych minišatách s brúsenými retiazkami od návrhára a kamaráta Borisa Hanečku, s ktorým spolupracuje vyše troch rokov. Nápadnými kostýmami zaujali aj Elena Podzámska či Mária Čírová. Speváčke „labutie" šaty navrhol začínajúci módny dizajnér Róbert Bartolen, ktorý svoju prácu odprezentoval aj na Bratislavských módnych dňoch.
Vôbec po prvý raz bola nominovaná speváčka Kristina, známa zo súťaže Eurovision Song Contest, a to v kategórii Speváčka a Hit roka, tú nakoniec so skladbou Horehronie vyhrala. Pieseň sa stal najhranejšou v partnerskom rádiu, čo Kristine vynieslo druhé ocenenie - Rádioslávik. „Celý čas počas vyhlasovania mi búchalo srdiečko. Prvýkrát som si prišla prevziať takúto veľkú cenu, je to pre mňa nová inšpirácia," uviedla v rozhovore pre agentúru SITA rodáčka z východu. Podobne mal v nominácii premiéru aj raper Rytmus, v kategórii Spevák roka sa mu však neušla ani jedna z troch sošiek. Takmer všetci z ocenených si sošku Slávika prišli prevziať osobne, výnimkami boli speváčky Tina a Jana Kirschner. Tina sa divákom prihovorila prostredníctvom videozáznamu, Kirschner, ktorá je aktuálne na turné v Českej republike, poverila prevzatím ceny Cmorika.
V rámci slávnostného udeľovania obohatili program svojím vystúpením viacerí umelci, nechýbali víťazi v jednotlivých kategóriách, predstavili sa tiež tanečníci pod vedením Laciho Strikea, formácia AMO či skupina Elán.


Agentúru SITA vydá k správe aj video na http://video.sita.sk.


Agentúra SITA vydá k správe aj foto vo fotoservise.


Výsledky ankety Slávik 2010:

SKUPINA:
1. Desmod
2. Elán
3. IMT Smile

SPEVÁČKA:
1. Zuzana Smatanová
2. Tina
3. Jana Kirschner

SPEVÁK:
1. Richard Müller
2. Peter Cmorik
3. Miro Žbirka

OBJAV ROKA:
Ján Mitaľ

SKOKAN ROKA:
Good Fancy

RÁDIOSLÁVIK:
Kristina

NAJLEPŠIA WEBOVÁ STRÁNKA:
www.zuzanasmatanova.sk

HIT ROKA:
Kristina - Horehronie

ABSOLÚTNY SLÁVIK:
Zuzana Smatanová

World Chart

Calvin Harris, Dua Lipa - One Kiss

hot 100 billboard

Halsey - Without Me

UK singles chart

Ava Max - Sweet but Psycho

Sk éter

Dynoro & Gigi D Agostino - In My Mind - YouTube

kontakt
LIVE do štúdia:
037/290 11 29
sms: one_text na 7776
studio@oneradio.sk

Všeobecný kontakt:
0650/111 333
info@radioretro.sk
ONE RADIO
ONE RADIO ONE RADIO ROCK ONE RADIO RETRO
Pracovné pozície | Reklama | Podmienky súťaží | Kontakt
Facebook Twiter Google+

© 2005 - 2016 RADIOONE, s.r.o.
Reprodukcia, prenos, šírenie, ukladanie časti alebo celého obsahu v akejkoľvek
forme, bez predchádzajúceho písomného súhlasu RADIOONE s.r.o.,je zakázané
okrem prípadu, keď sa tak deje s povolením
Reklamné odkazy: TrendyVeci.sk - Trendové veci, ktoré potešia každú ženu, Revízny technik plynových spotrebičov, Rádio One Rock, Rádio One Retro
Created by Weblife