ONE RADIO
KONTAKT
OSADENSTVO
REKLAMA
FREKVENCIA
RADIO ONE RADIO ONE ROCK RADIO ONE RETRO
1 | Všetky hity!

Take That lámu s albumom Progress rekordy predajnosti

18.11.2010   zdroj: SITA

späť späť

Britská popová skupina Take That, do ktorej sa po 15 rokoch vrátil spevák Robbie Williams, predala počas prvého dňa 235-tisíc kópií nového štúdiového albumu Progress. Je to najlepší výsledok od roku 1997, kedy formácia Oasis dosiahla s nahrávkou Be Here Now (1997) počas úvodného dňa číslo 424-tisíc. Podľa predstaviteľa britskej siete HMV by Take That predali počas prvého dňa omnoho viac kusov albumu, keby postupovali podobne ako Oasis. Tí totiž s predajom Be Here Now začali vo štvrtok, kým Take That v pondelok, kedy nenakupuje až toľko ľudí. Novinku Take That masívne promovali a to nielen zverejnením termínov koncertného turné, začatím predaja vstupeniek na tieto koncerty, ale napríklad aj prvým spoločným vystúpením po mnohých rokoch. Skupina sa naživo predstavila 14. novembra v súťaži The X Factor, ktorú si v ten deň pozrelo 17,7 milióna ľudí. Prvým singlom z nahrávky je skladba The Flood, album obsahuje dovedna 11 piesní.


O návrate speváka Robbieho Williamsa do Take That sa začalo hovoriť v júni, keď na verejnosť prenikli správy o spoločnom singli s Garym Barlowom s názvom Shame. Informáciu definitívne potvrdili 15. júla. Pätica Gary Barlow, Howard Donald, Jason Orange, Mark Owen a Robbie Williams následne začala nahrávať nový štúdiový album, ktorý sa na trh dostal v pondelok 15. novembra. Ide o prvý štúdiový materiál v pôvodnej zostave po 15 rokoch. V 90. rokoch minulého storočia Take That vydali úspešné nahrávky Take That and Party (1992), Everything Changes (1993), Nobody Else (1995) a potom sa odmlčali. Na scénu sa vrátili až v roku 2006 albumom Beautiful World, pod ktorým je ale podpísaná iba štvorica spevákov. Ako štvorčlenná skupina vydali aj jeho nasledovníka s názvom The Circus (2008). Williams sa po odchode z Take That presadil ako sólový spevák, no v posledných rokoch sa mu až tak nedarilo, čo čiastočne prispelo k rozhodnutiu vrátiť sa do Take That.


Informáciu zverejnila webová stránka billboard.com.

World Chart

Calvin Harris, Dua Lipa - One Kiss

hot 100 billboard

Halsey - Without Me

UK singles chart

Ava Max - Sweet but Psycho

Sk éter

Dynoro & Gigi D Agostino - In My Mind - YouTube

kontakt
LIVE do štúdia:
037/290 11 29
sms: one_text na 7776
studio@oneradio.sk

Všeobecný kontakt:
0650/111 333
info@radioretro.sk
ONE RADIO
ONE RADIO ONE RADIO ROCK ONE RADIO RETRO
Pracovné pozície | Reklama | Podmienky súťaží | Kontakt
Facebook Twiter Google+

© 2005 - 2016 RADIOONE, s.r.o.
Reprodukcia, prenos, šírenie, ukladanie časti alebo celého obsahu v akejkoľvek
forme, bez predchádzajúceho písomného súhlasu RADIOONE s.r.o.,je zakázané
okrem prípadu, keď sa tak deje s povolením
Reklamné odkazy: TrendyVeci.sk - Trendové veci, ktoré potešia každú ženu, Revízny technik plynových spotrebičov, Rádio One Rock, Rádio One Retro
Created by Weblife