ONE RADIO
KONTAKT
OSADENSTVO
REKLAMA
FREKVENCIA
RADIO ONE RADIO ONE ROCK RADIO ONE RETRO
1 | Všetky hity!

V USA udeľovali čestných Oscarov

15.11.2010   zdroj: pluska.sk

späť späť

Clint Eastwood, Robert DeNiro, George Lucas, Kevin Spacey, Kathryn Bigelow, Josh Brolin a Tony Bennett odovzdali v sobotu v Los Angeles ceny Rady predsedov americkej Akadémie filmových umení a vied.

Na ceremónii v Hollywood & Highland Center získali čestných Oscarov za celoživotný prínos filmár a historik Kevin Brownlow, scenárista a režisér Jean-Luc Godard a herec Eli Wallach. Pamätnú cenu Irvinga G. Thalberga v podobe busty tohto legendárneho filmového producenta si prevzal režisér, producent a scenárista Francis Ford Coppola.

Cena Irvinga G. Thalberga je považovaná za najvyššie uznanie, aké môže filmový producent získať. Jean-Luc Godard sa na odovzdávaní nezúčastnil, tak ako to vopred avizoval. Cenu mu preto Akadémia doručí do Švajčiarska, kde Godard žije. Akadémia filmových umení a vied Jean-Lucovi Godardovi na sobotňajšej ceremónii, na ktorej sa zúčastnili napríklad aj Natalie Portman, Hilary Swank, Robert Duvall a iní, vzdala poctu ukážkami z jeho filmov a komentármi jeho obdivovateľov.

Francis Ford Coppola získal päť sošiek Oscara a okrem iného má na svojom konte úspešnú filmovú trilógiu Krstný otec. Jean-Luc Godard patrí ku kľúčovým predstaviteľom novej vlny vo francúzskej kinematografii, podpísal sa napríklad pod drámy Na konci s dychom či Alphaville. Eli Wallach si zahral napríklad v snímkach Baby Doll, Sedem statočných, Dobrý, zlý a škaredý alebo Ako ukradnúť Venušu. Kevina Brownlowa považujú odborníci za popredného filmového historika.

 

World Chart

Calvin Harris, Dua Lipa - One Kiss

hot 100 billboard

Halsey - Without Me

UK singles chart

Ava Max - Sweet but Psycho

Sk éter

Dynoro & Gigi D Agostino - In My Mind - YouTube

kontakt
LIVE do štúdia:
037/290 11 29
sms: one_text na 7776
studio@oneradio.sk

Všeobecný kontakt:
0650/111 333
info@radioretro.sk
ONE RADIO
ONE RADIO ONE RADIO ROCK ONE RADIO RETRO
Pracovné pozície | Reklama | Podmienky súťaží | Kontakt
Facebook Twiter Google+

© 2005 - 2016 RADIOONE, s.r.o.
Reprodukcia, prenos, šírenie, ukladanie časti alebo celého obsahu v akejkoľvek
forme, bez predchádzajúceho písomného súhlasu RADIOONE s.r.o.,je zakázané
okrem prípadu, keď sa tak deje s povolením
Reklamné odkazy: TrendyVeci.sk - Trendové veci, ktoré potešia každú ženu, Revízny technik plynových spotrebičov, Rádio One Rock, Rádio One Retro
Created by Weblife