ONE RADIO
KONTAKT
OSADENSTVO
REKLAMA
FREKVENCIA
RADIO ONE RADIO ONE ROCK RADIO ONE RETRO
1 | Všetky hity!

Bregovič rozpáli Cigánsky oheň

18.10.2010   zdroj: one   VIDEO

späť späť

Jeden z najuznávanejších súčasných balkánskych skladateľov Goran Bregovič prichádza opäť na Slovensko. Ako špeciálny hosť vystúpi 28. októbra na koncerte Cigánsky oheň v Banskej Bystrici.
Spolu so svojou skupinou Wedding and Funeral Band a takisto s cigánskym orchestrom Gypsymusic Alexandra Daška budú hrať cigánske a známe piesne Balkánu. ,,Goran Bregovič je jeden z ľudí, ktorí robia dobré meno cigánskej hudbe. Povýšil ju na ďalšiu úroveň a jeho tvorba pre filmy Emira Kusturicu je celosvetovo známa. Teší nás, že prijal pozvanie," povedal Alexander Daško. So Sisou Sklovskou, ktorá k tomuto projektu neodmysliteľne patrí, si Bregovičovci a Gypsymusic Alexandra Daška strihnú počas koncertu aj spoločnú skladbu - hit Mesečina. ,,Sisa Sklovska sa stala symbolom tohto projektu. Dokazuje, že rómsku muziku nemusia robiť len Rómovia. Hudba jednoducho nemá žiadne hranice," doplnil Daško.
Bregovič prichádza na Slovensko po tretí raz, v Banskej Bystrici však bude mať premiéru. V rámci Cigánského ohňa bude len jemu patriť celých 90 minút. A bude to oheň poriadny. Bregovičova hudba je totiž podobne ako názov jeho kapely plná vášne, radosti i clivého smútku.
Ojedinelý projekt Cigánsky oheň vznikol v roku 2006. Ako hostia na ňom doteraz účinkovali: Ida Kelarová, Sisa Sklovska, klavírny virtuóz Richard Rikkon, veľmi uznávane, teleso z Moskvy ,,Russka Roma" ale aj iní sólisti. Jeho cieľom je pretransformovať dravú, živelnú, autentickú rómsku hudbu a doposiaľ neznámy rómsky hudobný materiál do upravenej podoby bez toho, aby hudba stratila pôvodné atribúty typické pre rómsku hudbu a piesne. Pôsobivú fúziu balkánskeho folklóru, cigánskej temperamentnej hudby, džezu a rocku si budú môcť vychutnať priaznivci v Banskej Bystrici 28.10. o19.00 hod. na Zimnom štadióne.

World Chart

Calvin Harris, Dua Lipa - One Kiss

hot 100 billboard

Halsey - Without Me

UK singles chart

Ava Max - Sweet but Psycho

Sk éter

Dynoro & Gigi D Agostino - In My Mind - YouTube

kontakt
LIVE do štúdia:
037/290 11 29
sms: one_text na 7776
studio@oneradio.sk

Všeobecný kontakt:
0650/111 333
info@radioretro.sk
ONE RADIO
ONE RADIO ONE RADIO ROCK ONE RADIO RETRO
Pracovné pozície | Reklama | Podmienky súťaží | Kontakt
Facebook Twiter Google+

© 2005 - 2016 RADIOONE, s.r.o.
Reprodukcia, prenos, šírenie, ukladanie časti alebo celého obsahu v akejkoľvek
forme, bez predchádzajúceho písomného súhlasu RADIOONE s.r.o.,je zakázané
okrem prípadu, keď sa tak deje s povolením
Reklamné odkazy: TrendyVeci.sk - Trendové veci, ktoré potešia každú ženu, Revízny technik plynových spotrebičov, Rádio One Rock, Rádio One Retro
Created by Weblife